انواع تسمه های بسته بندی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند شامل تسمه پلی پروپیلن (PP)، پلی استر ((PETو تسمه فولادی می باشند. هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد، کاربرد، مزایا و معایبی می باشد.

انواع تسمه بسته بندی:

 

تسمه فولادی:

 

فولاد جزء قدیمی ترین و محکم ترین تسمه ها می باشد. تسمه فولادی به دلیل مقاومت بالا و حداقل کشش برای کارهای گسترده ای که نیاز به یک تسمه سنگین و بسیار محکم دارند مورد استفاده قرار می گیرد.به طور کلی تسمه فولادی کششی ندارد. در نتیجه، تقریباً هیچ تنشی پس از بستن آن از بین نمی رود. تسمه های فولادی عمدتا در بخش های چوب و فلزات استفاده می شوند، اما می توانند برای سایر مواد سنگین نیز استفاده شوند.

تسمه های فولادی در کیفیت، عرض و ضخامت های مختلفی مانند گالوانیزه، چسب، رنگ یا روکش دار موجود است.

امروزه تسمه PET جایگزین مناسب و مقرون به صرفه ای برای تسمه فولادی است.

 

تسمه pp:

تسمه های بسته بندی آرش pp

تسمه های بسته بندی پلی پروپیلن یا PP متداول ترین تسمه ها هستند و در طیف وسیعی از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. این تسمه ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند و می تواند در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گیرد.

پلی پروپیلن مخصوصاً برای بارهای سنگین تا متوسط ​​طراحی شده است و در شرایط عادی عملکرد بسیار خوبی دارد، زیرا خصوصیاتی مانند مقاومت در برابر شکست، کشش و از دست دادن کشش برای بسیاری از کاربردها مناسب می باشد. این تسمه ها در عرض، ضخامت، ترکیب و رنگ های مختلفی موجود است که می توان به راحتی با هشدارها و علائم کیفیتی آنها را مورد استفاده قرار داد.

یکی از معایب تسمه PP این است که به عوامل محیطی حساس تر است و کشش کمتری دارد.

 

تسمه pet:

تسمه های بسته بندی pet

پلی استر جزء محکم ترین انواع تسمه های بسته بندی پلاستیکی است. این تسمه اغلب برای بارهای سنگین که در حین جابجایی و حمل و نگهداری به کشش زیادی نیاز دارند، استفاده می شود. تسمه های PET به دلیل خاصیت کشش بالا، حفظ این کشش برای مدت زمان طولانی و بازیابی کشش در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند.تسمه PET سبک، مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش، قابل بازیافت و کار با آن ها آسان است. این خصوصیات حتی در دماهای بالا نیز باقی می مانند. معایب اصلی آن این است که کشش کمتری نسبت به تسمه PP دارد. در بسیاری از صنایع، PET به عنوان جایگزینی برای فولاد استفاده می شود.

 

مجموعه آرش بزرگترین تولید کننده انواع تسمه های بسته بندی آرش pet و pp در ایران می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *