دو نوع تجهیزات عمده برای تسمه وجود دارد: ابزار دستی و ماشین آلات تسمه یا ماشین آلات بانداژ.
یک توزیع کننده با دو نوع تجهیزات برای تسمه استفاده می شود.
بعضی از ماشین های تسمه، توزیع کننده آن داخلی است، در بعضی دیگر (معمولاً در ماشین های بزرگ قوس دار) یک توزیع کننده تغذیه شده جدا دارد، که می تواند به طور خودکار سیم پیچ های جدید را بارگیری یا جدا نماید.
توزیع کننده جدا شده بدون نیرو دارای یک قرقره هستند که ترمز را آزاد و فعال کرده تا نیروی جبری سیم پیچ را متوقف کند تا از افتادن بیش از حد تسمه روی زمین جلوگیری کند.
توزیع کننده هایی که در دستگاه های تسمه کش بزرگ استفاده می شوند دارای چند قرقره هستند و به عنوان روشی برای ذخیره تسمه عمل می کنند به گونه ای که می توان به سرعت آن را توزیع کرد. دستگاه های قوسی کوچکتر مانند دستگاه های رومیزی که تسمه را درون مخزن به جای باتری قرار می دهند. در هر دو مورد این موارد الزامی است در غیر این صورت دستگاه تسمه کش سریعتر از زمانی که توزیع کننده قابل پرداخت است، کشیده می شود.
در داخل ابزار دستی، ابزار دستی و اتوماتیک وجود دارد. کشنده های دستی و سیستم های موج دار برای برنامه های کاربردی کم حجم در دسترس هستند. از ابزار دستی اتوماتیک برای برنامه های کاربری با حجم بالاتر استفاده می شود. ابزارهای اتوماتیک با استفاده از منبع انرژی باتری یا هوای فشرده در دسترس هستند.
هر دو ابزار دستی و اتوماتیک به عنوان ابزار ترکیبی در دسترس هستند، که کشش، بسته بندی و برش را انجام می دهند و یا به عنوان کشش، بسته بندی و برش جداگانه عمل می نماید.
توزیع کننده های دستی تسمه پلاستیکی همیشه از فشرده سازی (بسته بندی های دندانه دار) و یا اتصالات موج دار (بسته بندی های صورت صاف) استفاده می کنند.
توزیع کننده های دستی و اتوماتیک برای فولاد می تواند از مهر و موم یا اتصال بدون مهر و موم استفاده کند. ابزار دستی اتوماتیک از جوشکاری اصطکاکی برای تسمه های پلاستیکی استفاده می کنند.

ماشین آلات تسمه کش برای کاربردهایی با حجم بالاتر یا برنامه های خاص استفاده می شود. آنها در جهت های افقی و عمودی موجود هستند، با این حال جهت گیری عمودی بسیار رایج می باشد. همچنین آنها در جهت های بسته بندی پایین، کناری و بالا وجود دارد، که محل قرارگیری اتصال روی بسته را مشخص می کند. آنها در انواع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک موجود هستند. نسخه های اتوماتیک علاوه بر این می توانند به صورت درون خطی با سیستم های ناقل استفاده شوند.
برای تشخیص بسته در مکان صحیح، توقف نوار های ناقل و فعال سازی دستگاه تسمه کش از فوتوسل استفاده می شود با این حال بیشتر آنها در برنامه های مستقل یافت می شوند.

درجه اتوماسیون:

ماشین آلات تسمه کش:
دستگاه های تسمه کش نیمه اتوماتیک و کاملاً اتوماتیک به طور قابل توجهی باعث بهبود کارایی یک انبار و همچنین ارائه کلی محصولات بسته بندی شده به شما می شوند. صرفه جویی در نیروی کار اغلب می تواند به راحتی هزینه نسبتاً کم دستگاه تسمه کش را پوشش دهد. ماشین آلات تسمه بسته بندی نیمه اتوماتیک و اتوماتیک به راحتی می توانند در یک خط تولید بسته بندی قرار بگیرند که میز های بسته بندی و ماشین آلات تسمه در ارتفاعات قابل کار قرار داشته باشند.
ماشین آلات تسمه:
ماشین آلاتی که محصولات را به صورت نوار در می آورند مانند ماشین های تسمه کش امکان یکپارچه سازی و ایمن سازی محصولات با انواع مختلفی از شکل و اندازه را فراهم می کنند.

با این حال ، ماشین آلاتی که محصول را به صورت نوار در می آورند برای محصولات بسته بندی شده آسیب کمتری دارند، از آنجا که عرض های بزرگتر موجود (۲۰ میلی متر – ۱۰۰ میلی متر) سطح بیشتری را ایجاد می کند که آسیب به محصولات حساس را به حداقل می رساند. همچنین ماشین آلات بسته بندی می توانند روی تسمه های کاغذی کار کنند تا یک گزینه سازگار با محیط زیست برای تسمه پلاستیکی ایجاد نمایند. کار با سنسور عکس، پدال پا یا PLC انجام می شود که به این ماشین ها اجازه می دهد تا در خطوط تولید یا برای عملکرد مستقل متحد شوند.

ماشین های تسمه کش اتوماتیک:
ماشین آلات تسمه کش اتوماتیک باعث ایمن سازی بسته هایی که به طور اتوماتیک تحت فشار هستند و تسمه های پلی پروپیلن که برش خورده، بدون استفاده از دست می گردد. کار با یک پدال پا یا سنسور انجام می شود و این ماشین ها را برای توان عملیاتی بالا ایده آل می کند.

ماشین های تسمه کش نیمه اتوماتیک:
دستگاه های تسمه کش نیمه اتوماتیک به یک اپراتور اجازه می دهد تا به طور خودکار فشار ایجاد کند.
تسمه بسته بندی پلی پروپیلن در هر اندازه جعبه ای محکم و ایمن به دور آن بسته می شود. فشار قابل تنظیم تسمه متناسب با هر بسته از آسیب دیدن تسمه به بسته های نرم تر جلوگیری می کند.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *